Plebiscyt Innowacyjne Myślenie – nagroda im. Alberta Janoty to inicjatywa Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego oraz Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska. Celem wydarzenia jest nagrodzenie studenta Uniwersytetu Śląskiego wyróżniającego się innowacyjnym myśleniem, kreatywnością i dużym zaangażowaniem społecznym. Albert Janota był studentem, doktorantem oraz długoletnim działaczem Samorządu Studenckiego. Nie lubił przeciętności, zawsze starał się mierzyć wysoko. Ciągle wybiegał myślami w przyszłość, planując wspólne projekty i inicjatywy. Pozostawił wiele rozpoczętych spraw i studenckich projektów, którym patronował.

 

Zwycięzcą tegorocznego Plebiscytu Innowacyjne Myślenie – nagroda im. Alberta Janoty jest Pan Piotr Miśta.

Urodzony w 1993 r. w Tychach. Na Uniwersytecie Śląskim od 2012 roku. Od 2014 studiuje historię i teologię; od 2017 w ramach ISM.

Od 2010 r. związany z katolickim Ruchem Światło-Życie, którego jest animatorem. Zaangażowany w życie parafii: prowadził grupy młodzieżowe, koordynował Światowe Dni Młodzieży oraz kierował chórem amatorskim. W latach 2013-2016 zaangażowany w Duszpasterstwo Akademickie „Zawodzie” oraz Katolicki Związek Akademicki „Gaudeamus”, w ramach których ożywiał społeczności akademickie poprzez organizowanie obozów adaptacyjnych, kursów, rekolekcji i innych wydarzeń.

Członek Studenckiego Koła Naukowego Historyków, we współpracy z którym w ostatnim roku zorganizował dwie studencko-doktoranckie interdyscyplinarne konferencje naukowe. Na Festiwalu Nauki w 2017 r. reprezentował Studenckie Koło Naukowe Teologów.

Prywatnie miłośnik twórczości Tomasza Budzyńskiego i zespołu „Armia” oraz architektury sakralnej. W wolnych chwilach (które z trudem znajduje) gra na gitarze i jeździ na rowerze.